studiokosmetyki

zabigi kosmetyczne

Depilacja nóg i bikini woskiem.

Depilowanie woskiem.

Depilacja w kosmetyce - sposób na piękne ciało.

Depilowanie to naprawdę doskonały zabieg na usunięcie drażniącego wzrok owłosienia. W XXI wieku zabieg depilacji staje się wręcz zwyczajem podobnie jak wizyta u kosmetyczki. Do najczęściej stosowanych a tym samym do najpopularniejszych zabiegów depilacji, pomijając laser i pastę cukrową, zalicza się depilacja woskiem. Oczywiście depilację możemy wykonac sami zwykłą maszynką ale pojawiająca się już drugiego dnia "tarka" często nas niemiłosiernie denerwuje. Jednak zanim dojdziemy do meritum sprawy to na wstępie muszę powiedzieć, że jest to nadal dalej temat tabu zazwyczaj nie uwzględniany w dyskusjach.

Wiedzmy jednak, że mimo iż depilacja pomaga zlikwidować nieestetyczne owłosienie, to trzeba zdawać sobie sprawę, że włoski te mimo to odrosną. Zgadzając się jednak na tą metodę usunięcia niechcianych włosków mamy zagwarantowane, że niechciane włoski odrosną wyraźnie później niż przy tradycyjnym goleniu.
Zabieg depilacji woskiem to chyba najbardziej znana forma usuwania owłosienia proponowana w salonach urody dlatego, że jest ona skuteczna i niedroga. Jest ona wprawdzie w pewnym stopniu bolesna ale doskonale wygładzona i piękna skóra, po usunięciu włosków, na pewno wynagrodzą nam tę niedogodność.

Na rynku jest wystarczający wybór wosków desygnowanych do najróżniejszego rodzaju owłosienia, grubości włosów oraz wrażliwości skóry. Komponentami, które najczęściej zawarte są w woskach są m.in: aloes, azulen, róża, proteiny mleczne, algi, oliwa z oliwek itp. Woski te mają również szalenie przyjemne i zróżnicowane zapachy aby umilić każdy zabieg depilacji.

wosk do depilacji.jpg

depilacja woskiem Kielce w tym odnośniku znajdziesz więcej ciekawych informacji.